IPhone 2 Je na světě

09/06/2008

iphone 2

Steve Jobs před paru minutami představil světu iPhone druhé generace.

Nový iPhone se bude prodávat za poloviční cenu: $199 za 8GB verzi a $299 za 16GB verzi.

Nový iPhone by mel být od 11 července oficialně dostupný v techto zemích: Australia, Austria, Belgium (French), Belgium (Dutch), Canada (English), Canada (French), Denmark, Finland, France, Germany, Hong Kong, Ireland, Italy, Japan, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland (French), Switzerland (German), UK, USA.

V Česku bude iPhone 2 na pultech do konce roku.

Tady je více fotek nového iPhone 2

Nový iPhone 2. generace je rychlejší a levnější. Má zabudované GPS, a podopru 3G. Vzhledově je nepatrně tlusčí a dá se koupit ve dvou barvách: černé a bílé. Apple tvrdí že nový iPhone načítá stranky o 36% rychleji než konkurenční Nokia N95.

fungu.cz již nějákou dobu provozuje mobilní verzi která je pro iPhone optimalizovaná. 

UPDATE: Tady je několik dalších nových článku no novém iphone v AJ.

5 důvodů proč si koupit nový iPhone 

Proč je nový iPhone tak levný 

video: Steve Jobs a iPhone 

diggnation New York: sraz všech geeku

05/06/2008

diggnation

Včera jsem byl na diggnation live show v Brooklynu. Super akrce. Kevin Rosse je jeden z ikon Web 2.0, tak jsem tam nemohl chybět. Bylo to tak narvané, že asi třetinu lidí vůbec nepustili dovnitř.

Kevin Rosse je zakladatel internetového portálu digg.com. Diggnation je jeden z nejúspěsnějších podcastu na internetu. Je to v podstatě talkshow on uspěšnych článcích na digg.com.

Integrace škol na fungu s Oznámkuj Učitele (oznamkujucitele.cz)

27/05/2008

Přes víkend se podařilo spustit integraci škol na fungu s portálem Oznámkuj Učitele. Obě služby teď sdílí stejnou databázi. Cílem je poskytnou komunitě studentu na Oznámkuj Učitele možnost komunikovat. Podobné fórum by nemohlo existovat na Oznámkuj Učitele, protože většina lidí si raději zachovává svou identitu, po tom co svému učiteli zrovna vynadali.

Bude na fungu Chat?

17/05/2008

Nedávno se ozval jeden uživatel s nápadem udělat na fungu chat:

Ahoj ja sem roman sem rad žej sem našel tocela vpohodě portal neboli fungu.cz tak kmem napadum je realizovat na fungu.cz videochat ato předecšim na webcam jsem za registrovanej vedle na libimseticz tam toje dobri fungusemy zdabejt lepši:? a to v novem dizajnu mislim si žebi na fungu takovy video-chat určitě bodnul každeho člověka nalibim seti ato mislim opravdu važně otutom portalu zatim nikdo nicmoc nevi ale mužeme to rozjet mam totiš plno přatelu a tychtěj novej dizajn a pravě ten videochat tam se to unas moc seka chtělo bi to vymislet i přidavnej programek jmenem axcelerator c wideo chatu kterej by fungoval při větši namaze chatovani neboli video chatovani ne jak nnalibim seti akdyby to bilo možne určit tu admin guru -fungucz admin vidochatu.fungu ss chatu a ds chatu předavanim lomitkovimi přikazi /kick vikopnout uživatele při nejakem neoriginalnim nebo nejakym hrubšim virazem třeba kdyš někdo nadava ukazuje se na webcam jako smasturbavi atak dale přikazi bych nechal jak sou i nadale nalibimseti jestli je neviš mužutije dodat fungu bich těl předevsim rozjet na plni pecky sem rad že se to da domluvit a realizovat tento portal take jako neco k seznameni ale i neco svižnějši ho a pružnějšiho jak toje vpředešlem portalu libimseti...

První se mi zdálo jako šílený nápad ale když teď nedávno představil chat i facebook, tak o tom čím dál více přemýšlím. Udělat videochat je asi dost ambiciózní, ale rád bych pojal chat nějákou novou formou... takže uvidíme. 

Fórum na fungu

16/05/2008

Tak se podařilo ůspěšně spustit fórum na fungu. Nedávno jsem se dozvěděl že na spoustě komunitních servrech jsou fóra nejpopulárnější funkcí, což jsem dříve nevěděl. Připadalo mi že fóra jsou přežitek z devadesátých let. Nechal jsem se částečně inspirovat Yahoo Answers... připadá mi že je to nejvíce web 2.0 vypadající forum.

Tak jsem zvědav jak se to chytne. Těším se na další nápady a podměty ke zlepšení.